7 stycznia 2018 sublimacyjny 2Comment

Niewiele czasu zostało już do wiosny, dlatego postanowiłem porozglądać się za koszulkami poliestrowymi, na których można wykonać nadruk w technologii sublimacji. Od firmy Texet Poland otrzymałem kilka koszulek RUN T-SHIRT marki Printer Active Wear. To funkcjonalny T-shirt uszyty z poliestru o gramaturze 135 g/m2 występujący w kolorze: białym, granatowym, szarym, niebieskim, pomarańczowym, czerwonym, zielonym i czarnym. Z informacji jakie udało mi się uzyskać w styczniu ma pojawić się ten model w kolorze żółtym. Koszulka jest UNISEX, ale producent planuje wprowadzić na rynek, koszulki z tej serii przeznaczone dla kobiet.

Do nadruku sublimacyjnego przede wszystkim nadają się koszulki białe, ale pozostałe kolory z wyjątkiem czarnego i granatowego można bez problemu wykorzystać do czarnych motywów nadruku.

 Wygląd koszulki RUN T-SHIRT

Koszulka do nadruku sublimacyjnego musi być wykonana przynajmniej w 50% z materiału sztucznego – poliestru. Koszulka RUN T-SHIRT uszyta jest z materiału wykonanego w 100% z poliestru, dlatego to doskonała koszulka do wykonywania na niej nadruków. Tkanina użyta do  wykonania koszulki jest miękka, przyjemna w dotyku, rozciągliwa w dowolnym kierunku, przy czym bez problemu wraca do swojego pierwotnego wyglądu i nie traci swojego kroju. Powierzchnia materiału jest gładka i półmatowa, dlatego podejrzewam, że nie będzie większego problemu, aby wykonywać na niej nadruki z fotograficzną jakością. Pomimo niewielkiej gramatury koszulki, materiał jest na tyle gęsty, że koszulka nie jest prześwitująca.

Na pierwszy rzut oka koszulka jest doskonalej jakości i byłem mile zaskoczony jej wyglądem w porównaniu do innych koszulek przeznaczonych do nadruku sublimacyjnego oferowanych na naszym rynku. Na uwagę zasługuje staranne szycie i bardzo dobre wykończenie szwów. Od razu widać, że nie jest to typowa chińska koszulka produkowana na ilość. Producent postawił na jakość, koszulka jest szwedzka :).

Ciekawostką jest fakt, że koszulka nie posiada wszytej przy szyji denerwującej metki z marką i rozmiarem. Zamiast tego w górnej, wewnętrznej stronie koszulki jest delikatny, miękki nadruk informujący o marce oraz rozmiarze koszulki, wcale nie przeszkadzający w codziennym użytkowaniu koszulki.

Na uwagę zasługuje również fakt, że koszulka ma dużo bogatszą rozmiarówkę, niż oferują inny producenci koszulkę do sublimacji. Koszulka RUN T-SHIRT występuje w rozmiarach: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL, 4XL oraz 5XL – rewelacja.

Użytkowanie koszulki RUN T-SHIRT

Nie byłbym sobą, aby w teście nie znalazły się informacje o codziennym użytkowaniu koszulki. Nosiłem koszulki przez kilka dni, podczas codziennych czynności jaki i wysiłku fizycznego. Wiadomo, że koszulki poliestrowe mają inne właściwości niż bawełniane. Nie jest to droga, koszulka techniczna wykonana z różnych materiałów w newralgicznych miejscach, dlatego po treningu jest cała mokra. Ogólnie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, jednak w kwestii użytkowania podczas ostrych treningów nie mogę być autorytetem. Nie testujemy koszulki pod kątem funkcji sportowych, tylko wykonywania na nich nadruków sublimacyjnych.

Koszulki były prane w pralce automatycznej w temperaturze ok. 40ºC. Po praniu koszuli nie straciły koloru, ani fasonu, wszystkie szwy również pozostały w nienaruszonym stanie.

Nadruk na koszulce RUN T-SHIRT

Czas na najważniejszą cześć testu – wykonanie nadruku w technologii sublimacji na koszulce poliestrowej marki Printer Active Wear.

Do nadruku wybrałem koszulkę białą, pomarańczową oraz szarą, aby zobaczyć jak na ciemnym kolorze wygląda kolor czarny.

Wszystkie nadruki wyszły perfekcyjnie. Parametry transferu: temperatura 180ºC, czas 110 sekund, siła nacisku – duża.

Na białej koszulce wszystkie kolory zostały odwzorowane bezbłędnie. Na koszulce pomarańczowej i szarej, kolor czarny, również wygląda perfekcyjnie, dużo lepiej w rzeczywistości, niż na zdjęciach.

 

Wnioski z testu koszulki RUN T-SHIRT

Na podstawie powyższych informacji z czystym sumieniem mogę rekomendować koszulkę RUN T-SHIRT marki Printer Active Wear jako świetną koszulkę do wykonywania nadruków metodą sublimacji.

Na sam koniec jeszcze jedna informacja, która pozytywnie wpływa na wynik całego testu – cena koszulki. Cena tej koszulki to ok. 12 zł/netto dla rozmiarów XS-3XL oraz 13,50 zł/netto dla rozmiarów 4XL i 5XL. Oczywiście to ceny rekomendowane przez Texet Poland i myślę, że podlegają negocjacji w zależności od zamawianych ilości.

Link do produktu

 

Aktualizacja /luty 2018/:

Zgodnie z zapowiedzią na rynku pojawiała się damska wersja koszulki – link do produktu

 

2 thoughts on “Test koszulki poliestrowej RUN T-SHIRT marki Printer Active Wear

  1. Miękki nadruk informujący o marce oraz rozmiarze koszulki jest dużo bardziej praktyczny, a nadruki na koszulkach wyglądają fantastycznie. Pozdrawiam.

  2. Też jestem zdania że miękki nadruk logo i rozmiaru jest dużo praktyczniejszy. Nie tylko lepiej wygląda niż zniszczone klasyczne metki po kilku praniach ale też nie denerwuje. Również jestem zdania że nadruk na koszulce wygląda świetnie i solidnie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *