11 października 2017 sublimacyjny 0Comment

W dniu 10 października 2017 roku miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez ARGO S.A. „Sublimacja bez tajemnic”. Do udziału w szkoleniu skłoniła mnie chęć poznania ludzi, którzy wezmą udział w takim spotkaniu, ich problemów związanych z wykonywaniem nadruków w technologii sublimacji oraz podpatrzenia technik pracy i zapoznania się z produktami oferowanymi przez cześć grupy ARGO S.A. – Grawerton.

Do Poznania przybyłem kilka minut przez rozpoczęciem szkolenia, zostałem bardzo miło przywitany przez prowadzących Panią Anię oraz Pana Michała z działu technicznego. W centralnej części sali przygotowane były gadżety z nadrukiem sublimacyjnym oraz prezentacja podstawowych pras i drukarki Ricoh z wyposażeniem. Nie byłbym sobą gdybym już w tym momencie nie zarzucił gradem pytań Pana Michała – na wszystkie uzyskałem konkretne i fachowe odpowiedzi.

Na sali szkoleniowej powoli zaczęli pojawiać się inny uczestnicy szkolenia. Szkolenie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia oraz przedstawienia się prowadzących i uczestników i tym momencie pierwsza niespodzianka. Jakież było moje zdziwienie, że na szkoleniu nie stawili się ludzie, którzy nic o sublimacji nie wiedzą, tylko właściciele i pracownicy firm, na co dzień zajmujących się sublimacją. Znalazło się kilka osób zaczynających przygodę z sublimacją, ale był to niewielki procent uczestników szkolenia.

Szybko przebrnęliśmy przez blok pierwszy – teoretyczny. Było to krótkie wprowadzenie w sublimację, podstawowe informacje o sprzęcie oraz prezentacja gadżetów do wykonywania nadruków sublimacyjnych.

Blok drugi obejmował już bardziej szczegółowe informacje o procesie nadruku, znaczeniu profili kolorystycznych ICC, obsłudze i konfiguracji drukarki Ricoh, charakterystyki papieru sublimacyjnego, konfiguracji programu graficznego i praktycznych aspektach wykonywania projektu nadruku oraz prezentacja i charakterystyka pras do sublimacji.

Kolejny blok to warsztaty z sublimacji, gdzie była możliwość praktycznego wykonania nadruku:

Wszystkie nadruki wyszły perfekcyjnie.

Ostatni blok dotyczył współpracy handlowej. W tej części Pani Ania przybliżyła warunki oraz korzyści wynikające z podpisania umowy handlowej z firmą. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów: wzornik blach, katalogi produktów i inne materiały.

Szkolenie zostało zakończone wręczeniem uczestnikom certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu.

Tak w wielkim skrócie przebiegała oficjalna cześć szkolenia.

Co do części nieoficjalnej – przerw pomiędzy blokami – odbyło się szereg bardzo ciekawych dyskusji pomiędzy uczestnikami; wzajemna wymiana doświadczeń; uwagi dotyczące praktycznych aspektów wykonywania nadruków; obsługi i awaryjności sprzętu /głównie drukarek tuszowych/; itp. W dyskusjach uczestniczyli również prowadzący szkolenie oraz Dyrektor Grawerton Pan Mateusz Januszkiewicz, którego miałem przyjemność poznać osobiście.

W części nieoficjalnej organizatorzy zadbali o ciepłe i zimne napoje, słodycze oraz smaczne kanapki.

Całe szkolenie odbyło się w bardzo przyjemnej atmosferze i myślę, że zarówno organizator, jaki i uczestnicy szkolenia są zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu i pozyskanych informacji i kontaktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *