15 kwietnia 2017 sublimacyjny 3Comment

Wielu klientów przed podjęciem decyzji o zamówieniu kubków z nadrukiem sublimacyjnym chciałoby zobaczyć jak taki kubek będzie wyglądał. Czasami przed wykonaniem próbnego kubka z nadrukiem warto skorzystać z możliwości jakie daje wizualizacja 3D. Dzięki takiej szybkiej wizualizacji można zaprezentować klientowi, jak będzie się prezentował gotowy kubek z nadrukiem i wprowadzić ewentualne poprawki do projektu zanim zdecydujemy o wykonaniu próbnej sztuki.

Jak przygotować wizualizację 3D kubka z nadrukiem sublimacyjnym w programie Adobe Photoshop?

Wbrew pozorom nie jest to trudna operacja, na pewno dużym ułatwieniem jest skorzystanie z gotowego pliku .psd, które można znaleźć w Internecie. W większości są to pliki, za które trzeba zapłacić ok. 7-19$. Nie jest to duża kwota, ale postanowiłem bezpłatnie udostępnić plik .psd z wizualizacją 3D kubka z dowolnym nadrukiem, który przygotowałem dla czytelników i sympatyków mojego bloga. Dzięki niemu za pomocą dosłownie kilku kliknięć myszką można wykonać realistyczną wizualizację standardowego kubka z nadrukiem. Krótką prezentację możliwości wizualizacji można zobaczyć na YouTube na naszym kanale sublimacyjny.pl lub na filmie poniżej.

Plik wizualizacji jest tak przygotowany, aby nawet początkujący użytkownik programu Adobe Photoshop poradził sobie z jego edycją. W pliku umieściłem warstwy z elementami środowiska, w którym prezentowany jest kubek z nadrukiem oraz dwie warstwy zawierające obiekty inteligentne – jeden do umieszczenia projektu nadruku, drugi do zmiany koloru uszka. Wielkość pliku 3000 x 2400 px, rozdzielczość 300 dpi.

Tak wygląda plik do wykonania wizualizacji 3D kubka z nadrukiem po otwarciu w programie Adobe Photoshop:

kubek z nadrukiem - wizualizacja

Każda warstwa opatrzona jest odpowiednim tytułem umożliwiającym jej szybką identyfikacje. Zestaw warstw STÓŁ zawiera warstwy do generowania wariantów stołu, na którym stoi kubek z nadrukiem; zestaw TŁO to warianty tła. W zestawie DODATKI znajdują się warstwy z elementami dodatkowymi np. łyżeczką lub ciastkiem. Warstwy te zostały ukryte, aby włączyć wybraną należy ją uaktywnić klikając w „oko” odpowiedniej warstwy.

Jak dodać na kubek warstwę z nadrukiem?

Do dodania nadruku na kubek służy obiekt inteligentny NADRUK – WARSTWA DO EDYCJI. W celu dodania własnego projektu na kubek należy na tej warstwie kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać „Edytuj zawartość”.

dodanie nadruku na kubek

W nowym oknie otworzy się plik mockup.psb w którym należy umieścić projekt nadruku. Plik ma wielkość odpowiadającą widocznej części kubka. Po dopasowaniu wielkości pliku do wielkości pola nadruku należy zamknąć mocup.psb pamiętając o zapisaniu w nim przeprowadzonych zmian.

obiekt inteligentny

Po tej operacji na pliku startowym powinniśmy otrzymać wizualizację kubka z nadrukiem, który umieszczony został w obiekcie inteligentnym mockup.psb.

kubek z nadrukiem sublimacyjnym

W gotowej wizualizacji można jeszcze zmienić kolor uszka. W tym celu na obiekcie KOLOR USZKA – WARSTWA DO EDYCJI należy kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać edytuj zawartość. Otworzy się warstwa Color1.psb. Klikając dwukrotnie na miniaturce warstwy otworzy się okno „Wybierz kolor kryjący”, w tym momencie wystarczy z dostępnej palety wybrać kolor, który stanie się kolorem uszka, następnie zamknąć plik pamiętając o zapisaniu w nim zmian.

Aby uatrakcyjnić wygląd wizualizacji należy włączyć widoczność warstw z wybranymi elementami tła oraz dodatków. Oto przykładowy efekt jaki można osiągnąć przy użyciu prezentowanego pliku wizualizacji 3D kubka z nadrukiem.

wizualizacja kubka z nadrukiem sublimacyjnym

Myślę, że przygotowany plik pomoże w codziennej pracy osobom wykonującym nadruki w technologii sublimacji na kubkach. Plik można dowolnie modyfikować dodając do niego własne elementy.

Plik udostępniam bezpłatnie osobom, które polubią nasz profil na Facebooku. Po polubieniu profilu wystarczy wysłać wiadomość  z prośbą o udostępnienie pliku, a w odpowiedzi wyślę link do jego pobrania.

3 thoughts on “Kubek z nadrukiem sublimacyjnym – wizualizacja 3D – plik.psd

  1. Fajnie to opisałeś i według tego co piszesz, nie wygląda na trudną rzecz :), ale jakoś nie mogę się przemóc do pracy na Adobe Photoshop po włączeniu wydaje mi się, że to wielkie czary mary 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *