4 sierpnia 2017 sublimacyjny 0Comment

Od publikacji artykułu: „Kubek z nadrukiem sublimacyjnym – wizualizacja 3D – plik .psd” minęło już trochę czasu, a cały czas dostaję prośby o jego udostępnienie, które zawsze, z przyjemnością realizuje. Dlatego w dniu dzisiejszym udostępniam kolejny plik .psd do wykonywania wizualizacji 3D w programie Adobe Photoshop, będzie to kubek metalowy emaliowany.

W praktyce na tym kubku świetnie wygląda jedynie niewielki logo. Nie polecam umieszczania na nim dużych grafik, ponieważ pole nadruku na kubku ogranicza nieco szerszy rant kubka. Kubek metalowy nagrzewa się szybciej niż kubek porcelitowy, dlatego czas potrzebny do jego wygrzania jest znacznie krótszy, niż w przypadku kubka ceramicznego i wynosi 120 – 150 sekund w temperaturze 180º C.

Pogrzebałem trochę w sieci i na stronie graphicsegg.com znalazłem mockup z bardzo podobnym kubkiem, który pozwoliłem sobie zmodyfikować. Plik umożliwia wykonanie realistycznej wizualizacji 3D kubka metalowego z nadrukiem, tak aby zaprezentować go klientowi przed jego wykonaniem. Oto krótka prezentacja możliwości pliku:

Plik zawiera warstwy umożliwiające zmianę tła, możliwość prezentacji jednego lub dwóch kubków, zmianę kolorów kubków oraz obiekty inteligentne pozwalające na dodanie nadruku. Wielkość pliku 1600 x 1200 px, rozdzielczość 300 dpi.

Jak przygotować wizualizację 3D kubka metalowego z nadrukiem sublimacyjnym w programie Adobe Photoshop?

Tak wygląda plik do wykonania wizualizacji:

kubek metalowy psd

Kolorem czerwonym zaznaczone są warstwy /obiekty inteligentne/ do edycji, są to odpowiednio:

  • 1 – warstwa do zmiany tła
  • 2 – warstwa do umieszczenia nadruku na kubku stojącym
  • 3 – warstwa do umieszczenia nadruku na boku kubka leżącego
  • 4 – warstwa do umieszczenia nadruku na denku kubka leżącego

W celu dodania własnego projektu nadruku należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na odpowiedniej warstwie i wybrać „Edytuj zawartość„. W nowym dokumencie otworzy się plik .psb, do którego należy wstawić swój projekt nadruku, a następnie zamknąć plik zapisując wprowadzone zmiany. Po tej operacji na kubku powinien pojawić się realistycznie wyglądający nadruk.

Plik .psd można dowolnie modyfikować wzbogacając go o inne elementy.

Plik udostępniam bezpłatnie wszystkim, którzy polubią nasz profil na Facebooku. Po polubieniu profilu wystarczy wysłać wiadomość z prośbą o udostępnienie pliku, a w odpowiedzi wyślę link do jego pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *