13 stycznia 2018 sublimacyjny 0Comment

Dzisiaj pokaże Wam dwie ciekawe i przydatne funkcje w drukarce sublimacyjnej EPSON WF-3010DW. Pierwsza z nich pozwala zaoszczędzić trochę czasu i wykonać szybki test głowic w momencie włączania drukarki. Druga funkcja pozwala zbadać „przebieg” drukarki, np. gdy kupujecie używaną drukarkę, a sprzedający twierdzi, że ma 🙂 „niecały miesiąc i wydrukowała 5 kartek”.

Jak wykonać szybki test głowicy drukarki sublimacyjnej
EPSON WF-3010DW?

Każdy dzień pracy drukarki sublimacyjnej należy rozpocząć od testu głowicy. Wygląda to tak:

preferencje drukowania

nastepnie

test dysz drukarki sublimacyjnej

i w tym momencie drukowany jest test głowicy.

U mnie ten proces wygląda trochę inaczej 🙂

Przed włączeniem drukarki wciskam przycisk oznaczony trzema kropelkami w kolorach cyan, magenta, yellow i przytrzymując ten przycisk włączam drukarkę. W momencie uruchomienia się drukarki puszczam oba przyciski. W tym momencie drukarka uruchomi się i pierwszą czynnością jaka wykona będzie druk testu dysz.

test dysz EPSON

Moja drukarka sublimacyjna EPSON WF-3010DW pracuje codziennie i przeważnie nie muszę wykonywać systemowego czyszczenia głowicy, ale jeśli Wasz test nie jest „pełny” trzeba jednak „wyklikać”: sprzęt i dźwięk > urządzenia i drukarki > EPSON WF-3010 > preferencje drukowania > czyszczenie głowicy.


Druga przydatna funkcja:

Jak zbadać „przebieg” drukarki sublimacyjnej EPSON WF-3010DW?

Nikt nie liczy ile arkuszy papieru sublimacyjnego „wypluła” drukarka, ale warto byłoby to wiedzieć, np. w momencie kupowania używanej drukarki lub podczas kalkulacji kosztów druku i amortyzacji drukarki sublimacyjnej. Jak to sprawdzić? Nic prostszego.

Przed włączeniem drukarki drukarki wciskam przycisk oznaczony arkuszem papieru i przytrzymując ten przycisk włączam drukarkę. W tym momencie drukarka uruchomi się i pierwszą czynnością jaka wykona będzie druk tzw. Epson Statut Sheet – arkusz stany Epson, z którego dowiecie się, miedzy innymi, kiedy drukarka wykonała pierwszy wydruk i ile wykonała wydruków kolorowych i czarno-białych.

jak sprawdzić przebieg drukarki

To w komentarzach możecie się pochwalić ile ryz papieru sublimacyjnego „przeleciało” przez Wasze drukarki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *